Aktualności

Blok gazowo – parowy oddany do eksploatacji

30.09.2020 Wydarzenia
BGP

W dniu 30 września 2020 r. podpisaniem protokołu przejęcia do eksploatacji w Elektrociepłowni Stalowa Wola S.A. zakończyły się prace realizacyjne związane z budową bloku gazowo-parowego. Tym samym nowa jednostka wytwórcza rozpoczęła pracę w systemie elektroenergetycznym Polski.
Blok gazowo-parowy w Stalowej Woli pracuje w kogeneracji zapewniając 450 MW mocy elektrycznej dla Krajowego Systemu Energetycznego oraz dostawy ciepła dla mieszkańców Stalowej Woli i Niska. Moc elektryczna jednostki w przeliczeniu mogłaby zasilić 1,2 mln gospodarstw domowych.

Dzięki wykorzystaniu gazu ziemnego jako paliwa jednostka wytwórcza spełnia bardzo restrykcyjne normy środowiskowe. Emisja dwutlenku węgla, która wynosi około 360 kg/MWh, wpisuje się wymagania konkluzji BAT (Best Available Techniques).
Blok charakteryzuje również bardzo niska emisja tlenków azotu oraz praktycznie brak emisji tlenków siarki. Dodatkowo z uwagi na usytuowanie bloku w centrum miasta, bardzo ważny jest brak emisji pyłów.

Aktualne Przetargi

Zobacz listę aktualnych przetargów prowadzonych przez Elektrociepłownię Stalowa Wola S.A.

LISTA PRZETARGÓW

Ochrona Środowiska

Elektrociepłownia Stalowa Wola S.A. prowadzi proces produkcyjny kierując się zasadami zrównoważonego rozwoju

CZYTAJ WIĘCEJ

Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.