Aktualności

Wykonanie testów odbudowy systemu KSE

06.06.2022 Informacje

W dniu 1 czerwca 2022 r. Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE), Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna Sp. z o.o. (ENS)  oraz Elektrociepłownia Stalowa Wola S.A. (ECSW) wykonały test odbudowy KSE z wynikiem pozytywnym. Test ten polegał na uruchomieniu turbozespołu gazowego o mocy osiągalnej 296 MW netto wchodzącego w skład bloku gazowo parowego o całkowitej mocy osiągalnej 444 MW netto w ECSW z wykorzystaniem napięcia i mocy rozruchowej samostartującego turbozespołu gazowego o mocy osiągalnej 47 MW netto w ENS.

 

Próby tego typu wykonywane są okresowo i mają duże znaczenie dla właściwej realizacji planu odbudowy systemu elektroenergetycznego, którego głównym celem jest skuteczne przywrócenie zasilania wszystkich odbiorców końcowych energii elektrycznej pozbawionych jej na skutek wystąpienia stanu systemu blackout. Dla ECSW była to pierwsza tego typu próba, a jej pozytywny wynik stanowi dla bloku gazowo-parowego w ECSW istotne podniesienie rangi jednostki jako ważnego elementu KSE z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Aktualne Przetargi

Zobacz listę aktualnych przetargów prowadzonych przez Elektrociepłownię Stalowa Wola S.A.

LISTA PRZETARGÓW

Ochrona Środowiska

Elektrociepłownia Stalowa Wola S.A. prowadzi proces produkcyjny kierując się zasadami zrównoważonego rozwoju

CZYTAJ WIĘCEJ

Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.