Aktualności

Informacja o podwyżce cen ciepła wytwarzanego w Elektrociepłowni Stalowa Wola S.A.

04.04.2022 Informacje

Zarząd Elektrociepłowni Stalowa Wola S.A. (dalej: ECSW) w odniesieniu do informacji Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli skierowanej do mieszkańców o wdrożonych podwyżkach czynszów od 1 kwietnia 2022 r. informuje, że treść tej informacji w zakresie wskazanej wysokości podwyżki ciepła dokonanej rzekomo przez ECSW jest niezgodna z prawdą.

Podkreślić należy, że faktyczna wysokość podwyżki cen ciepła wyniosła 17% ze względu na fakt, że cena jednoskładnikowa ciepła (uwzględniająca cenę mocy zamówionej i cenę ciepła) według poprzedniej taryfy na 2021r. wynosiła 46,08 zł/GJ, a według obecnej taryfy wdrożonej do stosowania od 1.03.2022r. wynosi 53,91 zł/GJ. Taryfy na wytwarzanie ciepła ECSW są ogólnie dostępne na stronie Urzędu Regulacji Energetyki (organ zatwierdzający taryfy dla wytwórców ciepła) pod adresem: https://bip.ure.gov.pl/bip/taryfy-i-inne-decyzje-b/cieplo

Dodać należy, że ze względu na prowadzoną przez Zarząd Spółki odpowiedzialną politykę kontraktacji produkcji ECSW wdrożoną przez właścicieli Spółki, którymi dla przypomnienia są Tauron Polska Energia S.A. (poprzez akcjonariusza Tauron Wytwarzanie S.A.) oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (poprzez akcjonariusza PGNiG Termika S.A.), przy niekorzystnym otoczeniu rynkowym związanym z dużym wzrostem cen gazu, cen emisji dwutlenku węgla oraz ogólną inflacją wpływającą na zwiększone koszty funkcjonowania Spółki, udało się ograniczyć na ten moment podwyżki ciepła do niezbędnego minimum.

O ile nastąpi stabilizacja sytuacji geopolitycznej i rynkowej utrzymanie tych cen będzie możliwe, natomiast dalsze podwyżki nie są wykluczone.

Aktualne Przetargi

Zobacz listę aktualnych przetargów prowadzonych przez Elektrociepłownię Stalowa Wola S.A.

LISTA PRZETARGÓW

Ochrona Środowiska

Elektrociepłownia Stalowa Wola S.A. prowadzi proces produkcyjny kierując się zasadami zrównoważonego rozwoju

CZYTAJ WIĘCEJ

Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.